Огласиха номинациите за Награда "Пловдив"

Публикувана 26.04.2019 17:45

На тържествена церемония в навечерието на 24 май - Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост, Кметът на Пловдив инж. Иван Тотев ще удостои с традиционната Награда “Пловдив” творци и колективи за ярки постижения в културния живот на града, реализирани през предходната 2018 година. С Наградите „Пловдив“ се удостояват творци, творчески колективи, културни, образователни и други институции за конкретно произведение, събитие или факт с реален принос за развитие на културния живот на Пловдив.

Вижте тазгодишните номинации в отделните раздели:

НОМИНАЦИИ за удостояване с Награда “ПЛОВДИВ” в областта на изкуството и културата за ярки постижения в областта на културата, реализирани на територията на Община Пловдив през 2018г.

 

РАЗДЕЛ  „Аудио визуални изкуства, фотография и операторско майсторство“

·         Петко Танчев за „Мултимедиен дизайн и сценография на оперния спектакъл „Мадам Бътерфлай“ – Opera Open 2018“

·         Иван Палейков – БНТ Пловдив за „Телевизионно предаване „Арт стрийм“- за цялостното оригинално и съвременно визуално решение на рубриката на БНТ Пловдив за събитията от календара на „Пловдив – Европейска столица на културата -2019“

 

РАЗДЕЛ „Журналистика“

·         Веселина Божилова  за „Серия репортажи и видеофилм за Столипиново и ромската интеграция“ и „Разследващи репортажи, свързани с Пловдив и културния му живот“

 

РАЗДЕЛ „Изобразително изкуство“

·         Албена Михайлова, Венета Маринова, Моника Роменска, Надя Генова - Група „Жените на Ръб-а“ за „Изложба „Другите неща  Жените на Ръб-а за Моника Роменска“

 

РАЗДЕЛ „Музика“

·         Проф. Костадин Бураджиев за „Юбилеен концерт  „Фолклорни видения“- 35г. творческа дейност“

·         Марияна Панова за „Ролята си  в оперния спектакъл „Катерина Измайлова“

·         Фолклорен ансамбъл „Тракия“ за „Музикално-танцов спектакъл „Земята на Орфей“

 

РАЗДЕЛ „Театър“

·         Драматичен театър – Пловдив за „Спектакъла „Дебелянов и ангелите“

 

РАЗДЕЛ „Художествен превод“

·         Огнян Алтънчев  за „Тънкото изкуство да не ти пука “ от Марк Менсън “

·         Гинка Бакърджиева за „Чук за вещици“  от  Вацлав  Каплицки“

 

РАЗДЕЛ „Художествена литература“

·         Крум Филипов  за  „Синът на авиатора“

·         Александър  Секулов за  „Хроники и химни“

·         Антон  Баев за „55 меланхолии на  Антон  Баев“

 

РАЗДЕЛ „Културно наследство и съхраняване на паметта“

·         “Издателство Летера – Надя Фурнаджиева“ за „Албум „Пловдив – древен и жив“

·         Общински институт „Старинен Пловдив“ за „Празници на Стария град 2018 – „ По Трихълмието на времето“

·         Стефан Шивачев за „Научна монография „Ролята на Община Пловдив за развитието на града през периода 1886-1944 година“

 

РАЗДЕЛ „Произведение на изкуството, предназначено за деца“

·         Държавна опера –Пловдив за  „Светът на Алиса“ – мултимедиен  балетен спектакъл за деца и младежи“

·         Сдружение „Арт Войс Център“  за „Благотворителе н  концерт на Арт Войс център  под надслов „ЗАЕДНО“

·         Балетно студио „Буратино“ за Балетен спектакъл „Без  имитации“ , музика Ж. Бизе

 

Раздел „Архитектура“ - Не са постъпили предложения за награждаване

Източник: GustoNews